HACAMAT


Fiyat = 0TL

Yayın Tarihi:11-02-2013 17:12:24

YAYINLAYAN: UZMAN MUSTAFA ŞEKERCİ

Telefon: 05379227358


Yer: ÇORUM/osmancık


HACAMAT IRTIBAT>> 05379227358

Çorum'un Osmancık İlçesinde hacamatla tedavi başladı.
Bayanlar içinde haccamemiz bulunmaktadır.
İster sünnet , ister tedavi niyetiyle telefonumuz 05379227358, bayanlar için telefonumuz 05434583779 randevu için aranabilir...
Hacamat yoluyla bir çok hastalıklarımıza Allahın izniyle şifaya kavuşmamız mümkündür. Tıbb ı Nebevi de önemli bir yeri olan hacamat dünyada yaygın olmakla beraber, İslam ülkelerinde de önemli bir yere sahibdir. 2010 yılı itibariyle Türkiyede de yayılma istidadı gösteren hacamat Çorum Osmancıkda da adresimizde usülüne uygun, hijyenik, diplomalı kişiler tarafından icra edilmektedir.


İLETİŞİM TELEFONUMUZ
ERKEKLER İÇİN 0 537 922 73 58
BAYANLAR İÇİN 0 543 458 37 79Hacamat nasıl yapılır

Mihcam Aleti ile veya Jiletle yapılır. Modern ve hijyenik Hacamat kupaları (kupa çekme seti) 10-15 dakika hacamat uygulanacak bölgeye vakumlanır. Bu vakumlama ile vakumlanan bölgedeki pis kanı toplar. Hacamat kupalarının yeteri kadar beklemesi sonucunda orası iyice uyuşur sonra kupalar çıkarılır ince ince jiletle kesikler atılır, (1mm 2 mm arası derinlikte) sonra kupalar tekrar çizik atılan yerlere takılır böylece vücuda zarar veren fazla ve pis kanlar o kupa içinde toplanır.

Jiletle atılan bu çizikler o kadar ince atılır ki yaraların üzerinde kabuk dahi oluşmaz yaralar bir günde iyileşir atardamar veya kılcal damarlara asla zarar vermez. Kesinlikle iz kalmaz, 2-3 hafta içinde tamamen izler kaybolur.


Hacamat Ne zaman yapılır?

Mevsim olarak sünnet olan ve tavsiye edilen ilkbahar ve sonbaharda yaptırılandır. Ayrıca sıcaklar bastırdığında yaz aylarında yaptırlması tavsiye edilir. Kış aylarındada yaptırlısada faydalıdır fakat faydası daha azdır.

Sonbaharda ve kışın yaptırılan ‘Hacamat Tedavisi’ Kış aylarında ki salgından, gribal enfeksiyonlardan korunmak için çok etkilidir…

Ay olarak en faydalısı hicri 14-28 arasında yapılanıdır. Haftanın günü de dikkate olmak koşuluyla ayın tekli günlerinde yapılması tavsiye edilir. 15, 17 19,21, 23, 25 gibi.
Hacamat eğer sünnet için yaptırılacaksa ayın ikinci döneminde özellikle tekli günler tavsiye edlir. tabiki tekli gün her zaman olmaz.

Fakat hacamat tedavisi tansiyon, migren, baş ağrısı, romatizma, eklem ağrısı, vs benzeri hastalık tedavisi için yapılıyorsa ayın 14-28 arası beklemek gerekmez.Sadece haftanın günlerine dikkat etmek gerekir. Hastalık tedavisi için ilk fırsatta beklemeden yaptırmak daha doğrudur.

Haftanın günlerinde ise (c/ç) harfleriyle başlayan Çarşamba, Cuma ve Cumartesi günlerinde kesinlikle hacamat olunmaz. Pazar, pazartesi, Salı ve Perşembe günü hacamat yapmak uygundur!

Yılda 2 defa ila 4 defa hacamat yaptırmak en uygun olan aralıktır!!! En iyisi her mevsim başı yaptırmaktır. Kuran hafızları genelde unutkanlık için kafa arkasdından en az 2 ayda bir (yılda en az 6 kez yaptırırlar)

ÇOK ÖNEMLİ!!! ……Hacamat tedavisi sadece hicri ayın 15, 17 ve 19 unda yapılır bu tekli günlerde pazartesi veya perşembe olmak zorundadır deyip hacamat tedavisini zorlaştırmak ve sadece bu günleri beklemek yanlış olur; Aynı şekilde işi ticarete döküp her fırsatda yapmaya çalışmakda yanlış olur. Yukarda belirttiğimiz üzere hacamat hastalık tedavisi için yapılacaksa hicri ayın ikinci yarısını beklemeye veya ayın tekli günlerini denk getirmeye çalışmak yanlıştır. Ama ayın tekli günlerinde; pazar, pazartesi, salı ve perşembe günlerinden birine denk gelirse tabiki daha iyi olur…

Bu çok hassas bir konu, kimse suistimal etmesin. Bu konuda çok detaylı yazılar ve bilgiler mecut biz en basit şekilde anlatmaya çalıştık…


Hacamat nerelere yapılır


Hacamat 70 derde devadır. Laf olsun diye söylenmez, hakikaten öyledir. Faydası ancak yaptırınca hissedersin. Zaten daha hacamat yaptırdığın andan itibaren hemen anında vücuda bir canlılık gelir. Vücud daha enerik olur.Hacamat BAŞLICA yapılacak bölgelere göre faydaları şunlardır: (Hiç bir hastalığı olmayanlar yaptırmaya bu bölgelerden başlaması daha iyidir)

KAFA ARKASI: Kafadan hacamat en fazla unutkanlık ve öğrenme ezberlemeyi kolaylaştırmak için yapılır. Bu nedenle kuran hafızları ve islma alimleri belli aralıkta mutlaka kafadan hacamat olurlar.

Bu bölgeden yapılan hacamatlarda genellikle nefis hastalıkları, kaynaklı birçok hastalık, kulak çınlaması, burun hastalıkları, Parkinson, alzamier, unutkanlık, vesvese gibi nörolojik birçok hastalığın tedavisi mümkün olmaktadır. Ayrıca tansiyon, migren tedavisinde uygulanan noktadır.

KULAK ARKASI (eh- dahyn bölgesi): Bu iki bölgede meridyenler yani enerji nakil hatlarının çok miktarda yoğunlaştığı ve hayati organlara giden meridyenlerin yanı sıra safra kesesi ve idrar yollarına giden meridyenlerin bu iki bölgede noktasallaştığı görülmüştür. Ayrıca kulak hastalıkları ile beraber sinizüt, boğaz hastalıkları, baş ağrısı, migren, baş titremesi ve karaciğer, safra kesesi hastalıklarına iyi geldiğini söyleyebiliriz.

OMUZLAR : Boyun fıtığı ve kireçlemesi, kol ve omuzlardaki romatizma ve ağrılar, akciğer hastalıkları ve tansiyon problemleri, migren, uyuşma, halsizlik,saç dökülmesi ve kepek, baş ağrısı ve baş dönmesi gibi hastalıklarda başarı ile uygulanabilir.

BOYUN BÖLGESİ ALTI : Troid, nödül ve lenf bezi hastalıkları ile boyun fıtığı ve kireçlenmesi, göz hastalıkları, iltihaplı romatizma, baş dönmesi, sinizüt ve migren gibi hastalıklarda bu bölgeden yapılan hacamat kürleri müthiş başarılıdır.

KALP BÖLGESİ (Kahl bölgesi de denir): Hacamatın en çok uygulandığı en önemli merkezdir. Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa (SAV) vesvese, evham (günümüz tabiri ile panik atak ve çeşitleri) gibi hastalıklarda önerdiği ana merkezlerden biridir. Buradan yapılacak hacamat ile kalp cihazı ve akciğerler müthiş çalışmaya başlar. Vücud bio elektrik enerjis hemen artar, aura güçlenir. Bir çok hastlığa karşı immune (bağışıklık) sistemi artar, güçlenir. Hastanın tansiyonu hemen dengelenir, vesveseye, bu bölgeden yapılan uygulama çok etkildir.

Yukarıda bahsettiğim gibi panik atakta tecrübe ile birçok faidesini görmüşüzdür. Ayrıca pankreas, şeker (bu hastalık için yapılacak hacamat, hastanın kan değerlerine ve yaralarının kapanıp kapanmadığı kriter alınarak yapılır) ve safra hastalıklarında bu bölge çok önemlidir.

KARACİĞER ARKASI Bu bölgedeki uygulamalar genelde karaciğer temizliği ve safra taşları için çok faydalıdır. Halsizlik, yüksek kolestrol, tansiyon vb için ideal noktadır. günde8-10 saat uyuduğu halde hala yorgun olanlar için mutlak tavsiye edilir. Bunun dışında yine bir çok faydaları vardır. Yorgunluğun temel nedeni karaciğerin görevini tam olarak yapmayışından kaynaklanır. Karaciğer arkasında biriken kirli kan tamizlenirse safra kesei ve karaciğer görevini daha iyi yapmaya başlarvücuda enerji gelir.

SIRT OMİRLİK hizası YANLARI: Nerdeys 20 değişik nokta vardır. En çok sırt ağrılarında ayak ve bacak uyuşmalarında, Bel fıtığı tedavilierinde uygulanır.

DİZ HİZASI ve BALDIR: Burda yapılan hacamat genelde romatizma şikayetleri içindir. baldırdan ve diz kapaklarından 20 değişik bölge olmasına rağmen Çok sık uygulanan 6-7 adet nokta mevcuttur. Bu noktalardan hacamat yapıldığında Hasta romatizma ağrıları çok hızlı şekilde azaltır minumuma indirger. Bir çok romatizma ilacından çok daha tesirlidir. Romatizma için çektiüiniz ağrı ve sızılar ve ilaçları için harcadığınız paralar düşünülürse hacamat tedvisi hem çok faudalıdır hem çok hızlıdır hemde kesin çözüm sunar.

Hangi Hallerde hacamat Yapılmaz

****Çok ihtiyar ve zayıf kişilerde, kalp yetmezliği olanlarda, Kuvvetli ihsal olanlarda, bir yeri kesildiğinde kanı durmayan kişilerde, Hamilelerde, Aşırı kansız kişilerde, (Anemia, Lukemia, Thalassemia), Tansiyonu çok düşük kişilerde, Çok hassas ve korkan kişilerde duruma yapılmaması tavsiye olunur. (Dr. Mehmet KOCABAŞ Hacamat ve Faydaları sayfa 33)Hacamat’la Tedavi Edilen Hastalıklar

Hacamat Tedavisi için Akupunktur Noktaları ve ilgili Hastalıklar;

 • Unutkanlık, hafıza zayıflığı, Alzheimer, Konsantrasyon ekikliği, deprasyon,kitap okurken düşünceyi toplayıp okuduğunu anlamama, Bu tür rahatsızlıklara genelde kulak arkası ve kafanın tam arka orta kısmından hacamat yapılır. En az 4 seansta tedavi tamamlanır. Başlama noktalarını ve uygulama kombinasyonlarını iyi bilmek gerekir. Kafanın tam ortasından yapılan hacamatın sağ ve sol beyin lobu ile olan ilişkisini daha detaylı okumak isterlerse Sağ ve Sol Beyin adlı sayfamıza tıklasınlar
 • Kronik yorgunluk, çok uyku isteği, halsizlik, Sırtdan Karaciğer arkası, kahil ve kalb arkasından uygulanır. Daha ilk tedavide gözle görülür bir ilerleme rhatlama hissedilir. Vücuda enerji gelir. kombinasyonlu olarak diğer akupunktur enerji hatlarıda uyarılmak sureti ile 5 seansta çok zinde ve dinamik bedene sahip ve olursunuz. Ayrıca metobolizma hızlanır, Yaşlanma belirtileri ve kırışıklıklar asgari düzeye iner. Bu konuda uzman olmayanların uygulamaları yetesiz kalabilir. Her haccam bu uygulamaları ve kombinasyonları bilmeyebilir.
 • Tansiyon, Hangi noktadan yapılırsa yapılsın yüksek tansiyon düşer dengelenir, en güzeli kalb, kahil ve karaciğer bölgesidir. Tansiyon için her zmaan ilk başlangıç noktası yukarı nokta olmalıdır. Diyelim kafa sırt ve bacaktan hacamat olunacak.
 • Baş ağrısı, Migren, Sinuzit, Kulak arkası, kahil ve sırtdan omuz başlarından yapılan uygulanır.
 • Bel fıtığı, Boyun fıtığı, Genelde ağrıyan bölgelerdeki pıhtılar temizlenir, dokunarak pıhtılar ve sinir sıkşması nerde olduğu anlaşılır. Kuyruk sokumu üstü sağ ve sol yanlardan uygulanır
 • Kemik erimesi, Kireçlenme, mantar, Romatizma, Karaciğer arkası, kahil ve ağrıan bölgelere özellikle diz kapağı ve baldırın dış kısımlarına yapılan uygulamalr çok faydalıdır
 • Hepatit B, Karaciğer arkası, kalb arkası ve sırtdan omuz başları
 • Böbrek rahatsızlıkları Sırtan böbrek hizası, sağ ayak topuğu, sağ ve sol ayak üstü
 • Sedef ve Deri hastalıkları, Kaşıntı sivilce, Genelde zayıf immune bağışıklık sistemi olanlarda var olan deri hastalıklardır. Karaciğer arkası ve kahil en eygun başlangıç noktasıdır. Özellikle sedef ve varisde %100 iyileşme garantisi yoktur ama hiç bir yan etkiside yoktur. Bunun yanıda bir çok faydası vardır.
 • Kalb rahatsılkıları, Sırtdan Kalb arkası ve kahil noktası,
 • Karaciğer rahatsızlıkları, Yüksek kolestrol, Sırtdan karaciğer arkası, kahil ve omuz yanları
 • Gut, Guatır. Astım, Nefes Darlığı, Ön kısımdan omuz başları, kalb arkası, ve kahilden yapılır.
 • Hormonal rahatsızlılar, Yavaş Metabolizma, Kalb, karaciğer arkası ve sırtdan miğde ile bağırsak arkasına gelen noktalardan yapılır.
 • Nefis hastalıkları, Şizofreni, panik atak vs… Sırtdan kalb ve karaciğer arkası, kulak arkası ve kafa arkdan orta ksım dan uygulanır… (Ruh hastalığı diye birşey yoktur, RUH Hastalanmaz, Ruh temiz ve paktır, hasta olan nefsitir).
 • Büyü,,, Kulak arkası en temel başlangıç noktasıdır.
 • Çocuk altına ıslatma, Kulak arkası ve sırtdan kuyruk sokumu üstünden uygulanır…
 • El ve ayak üşümesi; Bazı kimselerin el ve ayak parmakları ister sıcak havada ister soğuk havada daima çok üşür. El ve ayak parmakları hep soğuktur hiç ısınmaz. Bunun nedeni ni tam olarak bilmiyoruz. Ayrıca bu meşrep insanlar da diş hastalıkları daha erken yaşta başlayıp daha hızlı bir diş çürümesi olur. Kesin olmamakla beraber Sırtdan Karaciğer arkası ve Omuz yapılan hacamat daha faydalı olur diye tecrübe ettik.
 • Vertigilo, ve Alaca Hastalığı; Bu her iki tip hastalıkda dermatolojiyi ilgilendiren deri rahatsızlığı olarak algılansada hastalık genelde bağışıklık sistemi zayıf olan kişilerde daha belirgindir. Veya bağışklık sistemi zayıf olan bu kimselerde bu iki hastalığa daha sık rastlanır. Sırtdan karaciğer arkasından Kahilden ve Omuz başlarından yapılan seans uygulamalar çok iyi sonuç versede %100 garanti hiç bir zaman yoktur. Fakat her hasta belirli oranda fayda ve iyileşme görür. Halk dilinde Temre denilen benzer kaşıntılı olan hastalıkda benzerdir.
 • 70 derde deva hacamat. Bir çok rahatsızlıkların tedavisinde hacamat etkilidir ve hiç bir yan etkisi yoktur…Bunun yanında manevi rahatsızlıklar, depresyon, migren, tansiyon, ve büyü karşısında son derece etkilidir hacamat olmak…

  Manyetizma, Nazar, Büyü vs nedir nasıl çalışır bilmeden bu konuda önyargılı olmayın. Büyü gerçektir ve hacamat tedavisi olan kimselere büyü tesir etmez. Cinler en az 2-3 ay süreyle yakın olamaz veya tesir edemez. Unutmamak gerekirki hacamat araçtır, şifa Allah’tan.

  Hacamat’dan önce dikkat edilecek hususlar

  Hacamat tedavisinden önce dikkat edilecek önemli hususlar

  1. Hacamat tedavisinden 3 gün önce ve 3 gün sonrası hayvansal gıda yeyip içmeyiniz. (Et, süt, yumurta, ayran, balık vs) Bal hariç.
  2. Cimadan 3 gün önce ve sonra uzak durmak çok faydalıdır.
  3. hacamat olmadan en az 1 hafta önceden kiraz yemeyiniz.
  4. Hacamat aç karnına yapılır. hacamat tedavisi yaptırmaya karar veren kişi en az 4-5 saat öncesinden hiç bir şey yememeiş olması gerekir. Vücudun dinlenmiş olamsı daha iyidir.
  5. Hacamat sonrası en az 6 saat kadar uyunmaz. Uyursanız faydası azalır.

  S

  2- İki hacamat arasında en a

  orularınız için 0534 521 77 49 aramaktan çekinmeyin…

  Yukarıda yazılanlar en temel uyulması gereken kaideler olup bunun yanında İran, Malezya ve Endenozya hacamat enstitusu veya birliği tarafından yayınlanan ve öngörülen kuralları aşağıdaki gibi derledik.

  HACAMATTA UYULMASI GEREKEN GENEL KAİDELER;

  1- Her yıl en az bahar ayında ve sonbaharda hacamat olunmalıdır.

  z bir ay (30 gün) ara olmalıdır.
  3- Hacamat olmak isteyen biri migren, tansiyon, belfıtığı gibi rahatsızlık veren bir hastalık tedavisi söz konusu olduğunda hicri ayın 15-28 arasını beklemesi şart değildir. Vücuda baskı yapan basıncı ve ağrıyı en kısa zamanda hafifletmek daha doğru olur.
  4- Hacamatı aç karnına olması şartdır.
  5- Hacamattan 1 saat önce vişne suyu kiraz suyu, nar suyu ve limonlu içecek içmeyin. Hacamatdan hemen sonra 1 bardak sirkeli su için ve bir fincan zeytinyağı içiniz. Veya bol zeytinyağlı ve sirkeli bir salata hacamatdan 2 saat sonra yiyeceğiniz ilk yemek olsun. Hacamatdan sonra ilk 1. gün genelde ateşte pişmiş yemek tavsiye edilmez. Sebze yemeği veya ne olursa olsun. Onun yerine mevsim meyveleri, Karpuz kavun domates salatalık gibi çiğ gıdalar tüğketilmesi önerilri***Bizim yorumumuz…
  6- Hacamat olmaya niyetlendiğiniz gün sigara içmeyin.
  7- Hacamattan 12 saat önce ve 12 saat sonra cinsi münasebet yapmayın.
  8- Hacamat olmadan önce vücüdun dinlenmiş olması şartdır. Uyandıkdan 2 saat kadar zaman geçmesi gereklidir. Gece yarısına kadar hacamat olunur. Şu saatde yapmak daha iyidir diye bir şey sözkonusu bile değildir. Sadece günlere riayet edilir…
  9- Hacamattan 24 saat sonrasına kadar sigara içmeyin.
  10- Hacamattan 12 saat sonraya kadar ekşi, süt ürünleri, balık ve tuzlu yemek yemeyin.
  11- Hacamattan 24 saat sonraya kadar ağır işte çalışmayın.
  12- Hacamattan sonra bal şerbeti ve bir adet nar yiyebilirsiniz.
  13- Hacamattan 12 saat sonraya kadar banyo yapmayın.
  14- Banyo yapınca hacamat bölgesini sadece su ile yıkayın, sabun ve lif kullanmayın.
  15- Hamile kadınlar hamileliklerinin 4. ayının sonuna kadar hacamat olmasın.
  16- Kadınlar adet dönemlerinde hacamat olmasın.
  17- Düşük Tansiyon hastaları ilk önce kuru hacamat yaparak bünyelerini alıştırsın.
  18- Çocuklar ilk dört aydan önce hacamat olmasın.
  19- Tabiatı safra ve balgam olan yılda 1 ile 3 defa arası hacamat olması faydalıdır ve bir sakıncası yoktur.
  20- Sevdevi tabiata sahip kişilerde hacamatın yanında tedaviye yönelik başka düzenlemelerle takviye yapılabilir.
  21- Demevi (kan) tabiatlı kişilerin ihtiyaçlarına göre hacamatı kaç yaşında ise o kadar gün arayla devam etmelidir. Bu süre 30 günden aşağı olmamalıdır.


  İLETİŞİM TELEFONUMUZ
  ERKEKLER İÇİN 0 537 922 73 58
  BAYANLAR İÇİN 0 543 458 37 79


  HACAMAT

  Telefon: 05379227358

  REKALMIN EN KOLAY YOLU
  BU ILANI HATIRLAMAK ICIN MAILIME YOLLA

  HACAMAT

  270 kez gösterilmiştir | Mal Pazarı|